Shopping Cart

No products in the cart.

Toptan Akdarı

Akdarı buğdaygillerden gelen tek senelik otsu bir bitkidir. Şekil olarak mısıra benzer ve daha küçük boyuttadır. Glüten içermez.  Vücut içerisinde glikoz ile insülin salgılanmasının düzenlenmesinde büyük rol oynayan magnezyum bakımından zengindir.  Toptan akdarı siparişi için bizimle iletişime geçiniz.

Kategoriler:

Toptan Akdarı Nasıl Üretilir?

Toptan akdarı, akdarı dünyanın en eski ekili tahıllarından biridir ve kökeni Afrika ve Güney Asya ülkelerine dayanmaktadır. Akdarı ekmek, bira, mısır gevreği ve diğer yemeklerin üretimi için kullanılabilir. Akdarı, dünya çapında temel bir gıda maddesi olarak popüler bir tahıldır.

Akdarı Yapımı

Sıcak iklime yatkın ve Haziran ayları arasında büyüyen akdarı genellikle 60 ile 90 gün arasında olgunlaşma süresinden geçer. Hasat zamanı toplanıp temizlenen akdarılar ayıklandıktan sonra kurutma odalarında düşük ısıda kurutulup glütensiz ürünler için kullanılan değirmenlerimizde sizler için özel olarak hazırlanır.

Toptan Akdarı Saklama Koşulları Nelerdir?

Glutensiz Değirmen’den satın aldığınız optimum taze ve sizler için özel olarak paketlenmiş akdarı siparişi verdikten sonra serin, kuru ve güneş ışığına maruz kalmayan bir ortamda ağzı sıkı şekilde kapanan cam kavanoz içerisinde, oda sıcaklığını koruyarak son kullanma tarihine kadar muhafaza edebilirsiniz. Aynı zamanda plastik kapları tercih ediyorsanız kapalı bir dolapta, kabın ağzı açık olacak şekilde akdarınızı saklayabilirsiniz.

Toptan Akdarı Nasıl Satın Alırım?

İletişim numaramız üzerinden bizimle irtibata geçerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Akdarı Faydaları Nelerdir?

Kan Şekerini Düzenler

Akdarı glüten içermez. Glisemik indeksi düşük gıdalar, yemekten sonra kan şekerinizin aniden yükselmesini önler. Böylece, diyabet hastalarının kan şekeri düzeylerini kontrol etmelerine fayda sağlar.

Sindirim Sistemine Fayda Sağlar

İçinde bulunan çözünmeyen diyet lif, sindirim sisteminizdeki iyi bakterileri destekleyen “prebiyotik” olarak bilinir. Bu tür lifler, sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur ve kolon kanseri riskinizi azaltır.

Kalbi Hastalıklarına Karşı Korur

İçinde bulunan çözünür lif, kanınızdaki “kötü” kolesterol miktarını azaltmaya yardımcı olur. Çözünür lif midenizde bir jele dönüşür ve kolesterolü emerek sisteminizden güvenle atılmasını sağlar.

Beslenme

Akdarı, sağlıklı böbrek ve kalp fonksiyonlarını destekleyen bir mineral olan potasyum açısından zengindir. Potasyum ayrıca beyninizin ve kaslarınızın iletişim kurma şekli olan sinirlerin iletimi için bir ihtiyaçtır.

Akdarı Nasıl Tüketilir?

Akdarı, diyet tariflerin vazgeçilmezidir. Akdarı ile;

Pilavda pirinç yerine akdarı tercih edebilirsiniz.

Ekmeğinizi öğütülmüş akdarı ile pişirmeyi denebilirsiniz.

Öğütülmüş akdarı ile waffle ve pankekler hazırlayabilirsiniz.

Dolmanın içine pişmiş akdarı ekleyebilirsiniz.

Mısır gevreklerinizin içine akdarı atıştırabilirsiniz.

Kahvaltılık mısır gevreğinizin üzerine patlamış akdarı serpebilirsiniz.

Alternatif olarak kurabiyelere ekleyebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Toptan Akdarı Satın Almak İçin Ne Yapmalısınız?

  1. WhatsApp üzerinden veya telefon ile temsilcimize ulaşarak siparişinizi veriniz.
  2. Siparişinizi kendi lojistik ağımızla veya anlaşmalı olduğumuz nakliye firmalarıyla size ulaştıralım.
Phone icon
Teklif Al
|
WhatsApp icon
Whatsapp