Shopping Cart

No products in the cart.

Toptan Amarant

Amarant, kinoadan sonra en yüksek protein değerine sahiptir. Glüten içermez. Günümüzde amarant tahılı ve tohumu pek çok farklı yemekte kullanılmaktadır. Toptan amarant siparişi için bizimle iletişime geçiniz.

Kategoriler:

Amarant Nedir ve Nasıl Üretilir?

Dünyanın çoğu yerinde bir ot olarak kabul edilen ancak binlerce yıldır tahıl benzeri grubuna girerek sebze olarak yetiştirilen amarant, gluten indeksi düşük ve pirinç kadar popülerdir. Diğer birçok tahılla hemen hemen aynı verime sahiptir. Aynı zamanda kinoanın besin değeri ile benzer besin değerlerine sahiptir.

Toptan Amarant Nasıl Yapılır?

Hasat zamanı toplanıp temizlenen amarantlar ayıklandıktan sonra kurutma odalarında düşük ısıda kurutulup glütensiz ürünler için kullanılan değirmenlerimizde sizler için özel olarak hazırlanır.

Toptan Amarant Saklama Koşulları Nelerdir?

Glutensiz Değirmen’den taze ve sizler için özel olarak paketlenmiş amarant siparişi verdikten sonra serin, kuru ve güneş ışığına maruz kalmayan bir ortamda ağzı sıkı şekilde kapanan cam kavanoz içerisinde, oda sıcaklığını koruyarak son kullanma tarihine kadar muhafaza edebilirsiniz. Aynı zamanda plastik kapları tercih ediyorsanız kapalı bir dolapta, kabın ağzı açık olacak şekilde amarantınızı saklayabilirsiniz.

Toptan Amarantı Nasıl Satın Alırım?

İletişim numaramız üzerinden bizimle irtibata geçerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Amarant Faydaları Nelerdir?

Kan Basıncını Dengeler

Amarantın içindeki diyet lif ve fitobesinler kan basıncını düşürür. Bu tohum, vücuttaki kolesterol, iltihaplanma ve kan basıncıyla mücadele eder ve kalp sağlığı için her yönüyle faydalı bir besin kaynağıdır.

İyi Bir Protein Kaynağıdır

Çok zengin bir protein ve esansiyel amino asit kaynağıdır. Sadece bir fincan amarant yaklaşık 10 gram protein içerir.

Vitamin Açısından Zengindir

Amarant ayrıca A, C, E, K, B5, B6 vitaminleri, folat, niasin ve riboflavin de dahil olmak üzere birçok temel vitamin içermektedir. Bunlar antioksidan görevi görerek enerji seviyenizi yükseltir ve hormonların gelişiminde fayda sağlar.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Güçlü vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık fonksiyonunu korur.

Kansere Karşı Korur

Tohumunda bulunan antioksidanlar, hücrelerin kansere yol açabilecek hasarlardan korunmanıza yardımcı olur.

Amarant Nasıl Tüketilir?

Amarant tahılı gluten içermez. Fındıksı hoş aroması ile ekmek, kraker, muffin, krep gibi popüler yiyeceklerde tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda salatalarda ya da pilavlara karıştırılarak da tüketmeniz mümkün. Özel olarak çorbasını hazırlayabilir, çayını demleyebilirsiniz.

Amarant ile tarifler hazırlamak son derece kolaydır.

Kısık ateşte suyun içinde 15-20 dakika karıştırılarak pişirilir. 1 fincan amarant için 6 fincan su kullanmanız yeterlidir.

Bakliyat ürünleri tariflerine de eklenen bu tohumun unundan ekmek ve  hamur işi tarifleri hazırlayabilirsiniz. Süt ile yumuşatıp kahvaltılarda ya da ara  öğünlerde tüketebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Toptan Amarant Satın Almak İçin Ne Yapmalısınız?

  1. WhatsApp üzerinden veya telefon ile temsilcimize ulaşarak siparişinizi veriniz.
  2. Siparişinizi kendi lojistik ağımızla veya anlaşmalı olduğumuz nakliye firmalarıyla size ulaştıralım.
Phone icon
Teklif Al
|
WhatsApp icon
Whatsapp