Shopping Cart

No products in the cart.

Toptan Badem Unu

Glutensiz Değirmen olarak, topladığımız bademlerimizi önce kabuk kırma işleminden geçiriyoruz. Kabuğu tamamen soğulmuş bademlerimizin zarlarını ayırıp bütün olarak taş değirmende öğüterek badem ununu elde ediyoruz.

Tüm bu süreçlerden sonra elde edilen toptan badem ununu istenilen kg’a göre paketleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bu süreçte çapraz bulaşma ihtimalini önlemek amacıyla ürünlerimizi sadece glutensiz ürünlerin üretildiği ana değirmenlerde işliyoruz.

Bu ürün şu anda stokta yok veya mevcut değil.

Stok kodu: ST-011 Kategoriler:

Badem Unu Özellikleri

Badem ağacı gülgiller familyasına ait bir ağaç olarak bilinmektedir. Elma, armut gibi meyveler bu ailenin diğer örnekleridir. Aynısı kayısı gibi badem kabuğunun içindeki meyve yenilebilir. Bademin nitelikli büyümesi için toprağının verimli olması gerekmektedir. Doğru koşulla sağlandığı takdirde dünyanın pek çok farklı noktasında yetişebilir. Bunların arasında Hindistan, Kuzey Afrika ülkeleri ve de Orta Doğu ülkeleri yer almaktadır.

Hasat zamanında toplanan %100 organik beyaz bademler ilk olarak soyulma aşamasından geçmektedir. Soyulan bademler suda bekletildikten daha sonra kurutma odalarında düşük ısıda kurutulup glütensiz ürünler için kullanılan değirmenlerimizde sizler için özel olarak öğütülmektedir.

Toptan Badem Unu Saklama Koşulları

Glutensiz Değirmen’den satın aldığınız optimum taze ve sizler için özel olarak paketlenmiş badem ununuzu teslim aldıktan sonra serin, kuru ve güneş ışığına maruz kalmayan bir ortamda ağzı sıkı şekilde kapanan cam kavanoz içerisinde, oda sıcaklığını koruyarak son kullanma tarihine kadar muhafaza edebilirsiniz. Aynı zamanda plastik kapları tercih ediyorsanız kapalı bir dolapta, kabın ağzı açık olacak şekilde ununuzu saklayabilirsiniz.

Toptan Organik Badem Unu Satın Al

Bizimle hemen iletişime geçin.

Badem Unu Faydaları 

Kan Şekeri

Badem unu glüten içermez. Glisemik indeksi düşük gıdalar, yemekten sonra kan şekerinizin aniden yükselmesini engeller. Aynı zamanda içerisinde bulunan yüksek yağ ile şeker emiliminin yavaşlamasına yardımcı olur.

Sindirim

Çözünmeyen lifler sindirim sisteminizdeki iyi bakterileri destekleyen “prebiyotik” olarak bilinir. Bu tür lifler, sindirime yardımcı olur ve kolon kanseri riskinizi azaltır. Ayrıca sindirim sistemini güçlendirerek kabızlık ve ishal gibi semptomları hafifletebilir.

Kalp Sağlığı

Badem ununun içinde bulunan diyet lif, kötü kolesterol oranını düşürür, iyi kolesterol oranını ise artırır. Böylece kalp hastalığı riskiniz azalır.

Beslenme

Yüksek lif ve protein içermesi nedeniyle uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur.

Kemik Sağlığı

Badem ununda, yaşlandıkça osteoporoz gibi kemik hastalıklarını önlemeye yardımcı olacak yüksek oranda demir, magnezyum, potasyum ve kalsiyum bulunmaktadır.

Badem Unu Tarifleri

Gluten içermeyen badem unundan çeşitli tarifler hazırlayabilirsiniz. Öğütülmüş badem unundan;

Galeta tarifleri hazırlayabilirsiniz.

Erişte ve makarna tariflerinde kullanabilirsiniz.

Ekmeğinizi pişirmeyi deneyebilirsiniz.

Kahvaltılarda badem unlu krep, waffle ve pankek hazırlayabilirsiniz.

Çorba terbiyelerinde kullanabilirsiniz.

Yemek soslarında deneyebilirsiniz.

Kurabiye, kek, pasta, muffin ve muhallebi gibi tatlı tariflerinde geleneksel un yerine alternatif olarak tercih edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Toptan Badem Unu Satın Almak İçin Ne Yapmalısınız?

  1. WhatsApp üzerinden veya telefon ile müşteri temsilcimize ulaşarak siparişinizi veriniz.
  2. Ödeme işlemini gerçekleştiriniz.
  3. Ürününüzü lokasyonunuza en kısa sürede teslim edelim.
Ağırlık Yok
KG

KG, 25 KG, 50 KG, 75 KG, 100 KG

Phone icon
Teklif Al
|
WhatsApp icon
Whatsapp