Shopping Cart

No products in the cart.

Toptan Hindistan Cevizi Unu

Glutensiz Değirmen olarak, hindistan cevizi meyvelerini sizler için özenle seçiyoruz.

Hindistan cevizi meyvelerini yıkama ünitesinde temizleyip kırma işlemi öncesine hazırlıyoruz. Taş değirmenlerimize iletilen hindistan cevizi meyveleri bu aşamada parçalanıp tortusundan ayrılır. Eleme işleminden geçtikten sonra kurutularak hindistan cevizi unu elde edilir.

Tüm bu süreçlerden sonra elde edilen toptan hindistan cevizi ununu ise istenilen kg’a göre paketleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bu süreçte çapraz bulaşma ihtimalini önlemek amacıyla ürünlerimizi sadece glutensiz ürünlerin üretildiği ana değirmenlerde işliyoruz.

Hindistan cevizi unu düşük glisemik indekse sahiptir. Glutensiz olması, yüksek protein ve düşük karbonhidrata sahip olmasıyla buğday ununa göre çok daha sağlıklı bir alternatiftir.

Kategoriler:

Hindistan Cevizi Unu Nedir?

Hindistan cevizi unu, tropikal bölgelerde yetişen Cocos nucifera’nın meyvesinden yapılan bir un çeşididir. Glüten içermez. Farklı glütensiz unların yerine alternatif olarak kullanılabilir. Protein, faydalı yağ, diyet lif ve antioksidan bakımından oldukça zengindir. Hamur tariflerinde az miktarda kullanılması yeterlidir çünkü Hindistan cevizi unu diğer unlara göre çok daha fazla sıvı çekmektedir.

Toptan Hindistan Cevizi Unu Yapımı

İçindeki süt ayrıştırıldıktan sonra kalan Hindistan cevizi eti düşük ısıdaki kurutma odalarında kurutulmaktadır. Daha sonra glütensiz ürünler için kullanılan değirmenlerimizde toz haline gelene kadar öğütülmektedir.

Toptan Hindistan Cevizi Unu Saklama Koşulları

Glutensiz Değirmen’den satın aldığınız optimum taze ve sizler için özel olarak paketlenmiş Hindistan cevizi unu siparişi verdikten sonra serin, kuru ve güneş ışığına maruz kalmayan bir ortamda ağzı sıkı şekilde kapanan cam kavanoz içerisinde, oda sıcaklığını koruyarak son kullanma tarihine kadar muhafaza edebilirsiniz. Aynı zamanda plastik kapları tercih ediyorsanız kapalı bir dolapta, kabın ağzı açık olacak şekilde ununuzu saklayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Unu Yararları Nelerdir?

 • Kan Şekerini Düzenler

Yüksek yağ oranı içermesi nedeniyle şeker emiliminin yavaşlamasına fayda sağlar. Aynı zamanda diyabet riskini yüksek oranda düşürdüğü için şeker hastaları için oldukça sağlıklıdır.

 • Kanser Riskini Azaltır

Hindistan cevizi unu diyet lif açısından zengindir. Diyet lifler kolon kanseri riskini önemli ölçüde düşmesine fayda sağlar. Ayrıca bu lifler sindirim sistemini güçlendirerek kabızlık ve ishal gibi semptomları hafifletebilir.

 • Kalp Sağlığı

Ayrıca diyet lif, kötü kolesterol oranını düşürür, iyi kolesterol oranını ise artırır. Böylece kalp hastalığı riskiniz azalır.

 • Cilt Sağlığı

Cilt tahrişi, sivilce ve akneye neden olan bakterilerin büyümesini engeller.

 • Beslenme

Protein, faydalı yağ ve diyet lif açısından zengin besinler uzun süre tok kalmanızı sağlar. Ayrıca düşük karbonhidrat içermesi nedeniyle diyet listeler için iyi bir seçenektir.

Hindistan Cevizi Unu ile Neler Yapılır?

Glutensiz Değirmen’den satın aldığınız %100 organik Hindistan cevizi ununu;

 • Kahvaltılarda Hindistan cevizi unu ile krep, waffle ve pankek hazırlayabilirsiniz.
 • Çorba terbiyelerinde kullanabilirsiniz.
 • Galeta, poğaça ve çörek tariflerinde kullanabilirsiniz.
 • Erişte ve makarnada tercih edebilirsiniz.
 • Ekmeğinizi Hindistan cevizi unu ile pişirmeyi deneyebilirsiniz.
 • Salata soslarında tercih edebilirsiniz.
 • Kurabiye, kek, pasta, muffin, turta, cheesecake ve muhallebi gibi tatlı tariflerinde diğer glütensiz unların yerine tercih edebilirsiniz.
 • Balık, kabak gibi kızartmalı yemeklerin harcına lezzet vermek için kullanabilirsiniz.
 • Yüz veya vücut maskenize karışım olarak ekleyebilirsiniz.
Phone icon
Teklif Al
|
WhatsApp icon
Whatsapp