Shopping Cart

No products in the cart.

Toptan Sorgum

Sorgum buğdaygiller ailesine mensup bir bitkidir. Beyaz renkli ve tanelidir. Sorgum glüten ve kolesterol içermez. Bol miktarda vitamin ve mineral bulundurur.  Sorgum glisemik indeksi düşük, yüksek lif oranına sahiptir.

Toptan sorgum siparişi için bizimle iletişime geçiniz.

Kategoriler:

Sorgum Nedir?

Buğdaygil familyasından gelen, kurak ve sıcak iklimlere dayanıklı, gövdesi sert, otsu bir bitkidir. Genel olarak Afrika ikliminde yetişen sorgum dünyadaki birçok bölgede kolayca üretilebilmektedir. Dünyada en çok ekilen 5. Tahıl olan sorgumun tüketimi de dünya genelinde fazlaca popüler hale gelmiştir.

Toptan Sorgum Nasıl Üretilir?

Nisan ve Ağustos aylarında ekim işlemi tamamlanan ve hasat zamanında sizler için özenle toplanan %100 organik sorgumlar ilk olarak soyulma ardından temizlenme aşamasından geçmektedir. Daha sonra sorgumlar, Glutensiz Değirmen’in kurutma odalarında düşük ısıda kurutularak sizler için özel olarak paketlenmektedir.

Toptan Sorgum Saklama Koşulları Nelerdir?

Glutensiz Değirmen’den optimum tazelikte ve sizler için özel olarak paketlenmiş sorgum siparişinizi verdikten sonra serin, kuru ve güneş ışığına maruz kalmayan bir ortamda ağzı sıkı şekilde kapanan cam kavanoz içerisinde, oda sıcaklığını koruyarak son kullanma tarihine kadar muhafaza edebilirsiniz. Aynı zamanda plastik kapları tercih ediyorsanız kapalı bir dolapta, kabın ağzı açık olacak şekilde saklayabilirsiniz.

Toptan Sorgum Nasıl Satın Alırım?

İletişim numaramız üzerinden bizimle irtibata geçerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Sorgum Faydaları Nelerdir?

Uzun süre tok tutması ve yüksek enerji deposu olması nedeniyle diyet tarifler arasında oldukça popüler olan sorgum, önemli bir protein ve lif kaynağıdır. Sorgum glüten içermez ve glüten intoleransı (glüten hassasiyeti) olan kişiler için oldukça sağlıklıdır. Ayrıca sorgum tüketimi:

– Kilo kaybını destekler.

– Kan şekerini ayarlar.

– İçinde bulunan magnezyum sayesinde kemik gelişiminde fayda sağlar.

– Sorgum diyet lif açısından zengindir. Bu diyet lifler, kalp hastalıkları riskini azaltır.

– Sorgum tüketimi aynı zamanda kolon kanserine karşı direnç gösterir.

– Bağışıklığı korur.

– Diyabet ve hipertansiyon hastalarına yardımcı olur.

– İçinde bulunan B vitamini sayesinde kas hücrelerini destekler.

– Saç köklerini güçlendirir ve kepeklere karşı korur.

Sorgum Hangi Tariflerde Kullanılır?

Kuskus, kinoa ve pirinç türevleri gibi tek başına tüketilebilen, %100 doğal ve taze sorgumu aynı zamanda salata tariflerine ilave edebilirsiniz. Sebze yemeklerinde, pilavda, makarnada ve kek, kurabiye gibi diğer hamur işi tariflerinde kinoa tahılının alternatifi olarak tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kolay sindirim için bir gece boyunca suda bekleterek de pişirmeyi deneyebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Toptan Sorgum Satın Almak İçin;

  1. WhatsApp üzerinden veya telefon ile temsilcimize ulaşarak siparişinizi veriniz.
  2. Siparişinizi kendi lojistik ağımızla veya anlaşmalı olduğumuz nakliye firmalarıyla size ulaştıralım.
Phone icon
Teklif Al
|
WhatsApp icon
Whatsapp