Shopping Cart

No products in the cart.

Toptan Teff

Teff bitkisi, kökeni Afrika olan bir tür çim tohumudur. Glüten içermez. Çölyak hastaları ve glüten intoleransı (glüten hassasiyeti) olanlar için uygundur. Yemeklerde son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Toptan teff siparişi için bizimle iletişime geçiniz.

Kategoriler:

Teff Nedir?

Günümüzde karbonhidrat açısından kinoa tahılına alternatif olarak tüketimi popülerleşen ve günlük lif ihtiyaçlarınızın önemli bir kısmını karşılayan teff, Kuzey Etiyopya coğrafyasında yetişen, “Dünyadaki en küçük tahıl tanesi” olarak da bilinen bir tahıl çeşididir.

Teff Nasıl Üretilir?

Teff bitkisi tek başına tüketilen bir besin değildir. Bu nedenle sadece tohumu için üretilmektedir. Yıllık olarak yetiştirilen bu bitkinin tohumu için hasadı da yine yılda bir kere yapılmaktadır. Hasat zamanında sizler için özenle toplanan %100 organik teff tohumları ilk olarak temizlenme aşamasından geçmektedir. Daha sonra Glutensiz Değirmen’in kurutma odalarında düşük ısıda kurutularak sizler için özel olarak paketlenmektedir.

Toptan Teff Saklama Koşulları Nelerdir?

Glutensiz Değirmen’den optimum tazelikte ve sizler için özel olarak paketlenmiş teff siparişinizi verdikten sonra serin, kuru ve güneş ışığına maruz kalmayan bir ortamda ağzı sıkı şekilde kapanan cam kavanoz içerisinde, oda sıcaklığını koruyarak son kullanma tarihine kadar muhafaza edebilirsiniz. Aynı zamanda plastik kapları tercih ediyorsanız kapalı bir dolapta, kabın ağzı açık olacak şekilde saklayabilirsiniz.

Toptan Teff Nasıl Satın Alırım?

İletişim numaramız üzerinden bizimle irtibata geçerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Teff Faydaları Nelerdir?

  • Teff, magzezyum, fosfor, demir, kalsiyum ve C vitamini değerleri açısından oldukça zengindir. (Teff’in içerisinde bulunan demir vücudumuz tarafından kolayca emilebilir.)
  • Teff aynı zamanda düşük glisemik indekse sahiptir. Gluten içermez ve gluten intoleransı (gluten hassasiyeti) olan hastalar için oldukça sağlıklıdır.
  • Tam anlamıyla bir protein deposudur. Gün içinde enerjik ve tok kalmanıza yardımcı olur.
  • Sindirim sisteminin düzenlemede de önemli rol oynayan teff, kabızlık sorunu yaşayanlar için oldukça sağlıklıdır.
  • Yağ yakımını büyük oranda hızlandırarak kilo vermeye de yardımcı olur. Eğer diyet yapıyorsanız ya da kilonuza dikkat ediyorsanız teff ununundan ekmek hazırlayarak öğünlerinizde bu ekmekten 1-2 dilim tüketebilirsiniz.
  • Teff tohumu önemli bir amino asit kaynağıdır.
  • Aynı zamanda kan dolaşımını düzenleyen teff B6 vitamini açısında da zengindir. B6 vitamini vücudun ürettiği homosistein miktarını düzenlemeye yardımcı olur. Düzenlenen homosisteinin kalp sağlığına faydalıdır ve kolesterolü dengeler.

Teff Hangi Vitamin ve Mineralleri İçerir?

B1, B2, B3, B6, C Vitaminleri

Protein

Diyet lif

Kalsiyum

Demir

Fosfor

Magnezyum

Kalsiyum

Potasyum

Sodyum

Teff ile Hangi Tarifler Hazırlanır?

Koku ve tat açısından baskın bir lezzeti olmadığından hem tatlı hem tuzlu tariflerde kolayca kullanılabilir. Aynı zamanda satın aldığınız %100 organik teff ile;

– Salata tarifleri hazırlayabilirsiniz.

– Mısır gevreğiniz ile karıştarabilirsiniz.

– Ekmeğinizi teff tohumu ile pişirebilirsiniz.

– Puding gibi tatlı tariflerinde tercih edebilirsiniz.

– Sebze yemeklerine, soslara, pilava, makarnaya ve kek, kurabiye gibi diğer hamur işi tariflerine teff ilave edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Toptan Teff Satın Almak İçin;

  1. WhatsApp üzerinden veya telefon ile temsilcimize ulaşarak siparişinizi veriniz.
  2. Siparişinizi kendi lojistik ağımızla veya anlaşmalı olduğumuz nakliye firmalarıyla size ulaştıralım.

 

Phone icon
Teklif Al
|
WhatsApp icon
Whatsapp